Rzeczka noclegi, atrakcje, agroturystyka Walim

Góry Stołowe i okolice

Agroturystyka Rzeczka Pod Przełęczą znajduje się w miejscowości Walim. Niedaleko naszego siedliska zaczyna się szlak turystyczny prowadzący na Wielką Sowę oraz szlak do Schroniska PTTK. Nie sądzimy, aby zabrakło Wam atrakcji na miejscu, ale przygotowaliśmy małe zestawienie dla wyjątkowo aktywnych gości :). Jeśli wybierzecie się w Góry Stołowe noclegi znajdziecie w okolicach Radkowa i Wambierzyc.

Sztolnie Walimskie "RIESE" Kompleks Rzeczka

Tajemnicze sztolnie powstały w czasie II Wojny Światowej. Są jednym z kilku kompleksów militarnych w okolicach Gór Sowich i Gór Stołowych. Niemcy wydrążyli imponujące podziemne tunele, które dzisiaj można zwiedzać i wymyślać własne teorie. Do dzisiaj historycy i zapaleni miłośnicy historii próbują rozwikłać zagadkę Kompleksu Rzeczka. Tak wielkie przedsięwzięcie wymagało ogromnych nakładów finansowych. Z pewnością miało być strategicznie istotnym punktem na mapie III Rzeczy. Istnieją podejrzenia, że obiekt miał być wykorzystany jako magazyn lub tajne laboratorium. Warto sprawdzić samemu i pobudzić wyobraźnię.

Park Krajobrazowy Gór Sowich dla pasjonatów

Pasmo Gór Sowich nie jest popularne wśród zapalonych turystów i nas to naprawdę dziwi, bo malownicze krajobrazy rozciągające się ze szczytów urzekają. Dobrze rozwinięta sieć szlaków turystycznych umożliwia wielogodzinne wędrówki po zróżnicowanym terenie. Ambitniejsi zdobywcy mogą wspiąć się na Wielką Sowę lub Kalenicę. Zapewniamy, że wczesną jesienią widoki są przepiękne i cieszą oczy. Brak tłumów pozwala na wyciszenie i medytację. Warto też skorzystać z usług lokalnych przewodników i posłuchać ciekawych historii.

Znasz noclegi Góry Stołowe, ale sprawdź też Kotlinę Kłodzką

Nieco dalej na południe znajduje się bogata w źródła mineralne i atrakcje turystyczne Kotlina Kłodzka. Jej popularność zapewniają Góry Stołowe noclegi w klimatycznych pensjonatach oraz urokliwe miejscowości zdrojowe. Nie starczy Wam dnia, aby poznać wszystkie zakamarki tego regionu! Młodszym szczególnie polecamy wyprawy w góry i zwiedzanie Kłodzka. Osoby w sile wieku odnajdą się w jednym z wielu sanatoriów i parków zdrojowych. Mineralne wody lecznicze sprawiają, że urlop w takich miejscowościach jak Polanica Zdrój i Duszniki Zdrój będzie lekarstwem na wszelkie problemy układu oddychania. Na południu leży Śnieżnicki Park Krajobrazowy i warto wspiąć się na Śnieżnik. Można ze szczytu podziwiać wschód słońca z widokiem na całą Kotlinę Kłodzką. 

Noclegi Góry Stołowe, Góry Sowie i okolica

My jesteśmy zachwyceni okolicą, w której przyszło nam żyć i zapraszamy każdego bez względu na wiek. Nasze przytulne noclegi Pod Przełęczą Góry Stołowe, piękne Góry Sowie, czy też tajemnicze podziemne kompleksy to przepis na urlop pełen wrażeń. 🙂

góry stołowe i sowie
Przewiń do góry